Asset Publisher Asset Publisher

ROZPOCZĘCIE "SEZONU NA EDUKACJĘ"!

Choć pogoda na zewnątrz zachęca raczej do pozostania w domu i wygrzewania się pod kocem, to na spacer po lesie zawsze znajdą się chętni!

Pomimo deszczu i niezbyt korzystnej aury, uczestnicy półkolonii z Biblioteki Publicznej Gminy Stare Miasto, chętnie przyjechali odwiedzić Ośrodek Edukacji Leśnej Nadleśnictwa Grodziec i wybrać się do pobliskiego lasu. Młodzież odwiedziła Izbę Edukacyjną, która została w zeszłym roku odświeżona, dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Całość wystawy zrobiła na odwiedzających duże wrażenie, ale trzeba nam było iść dalej, gdyż nie był to jedyny punk programu wycieczki. Dobrze ubrani i osłonięci przed deszczem wybraliśmy się na ścieżkę edukacyjną „Spacer z wiewiórką” i choć nie napotkaliśmy na swój drodze żadnych leśnych zwierząt, to wszyscy zachowywali dobre humory.

Na zakończenie wycieczki, po długich staraniach, udało nam się wspólnie rozpalić ognisko, choć ogień wcale nie chciał z nami „współpracować” przy obecnej pogodzie.
W ten sposób przebiegły pierwsze, tegoroczne zajęcia edukacyjne w Nadleśnictwie Grodziec, a zatem sezon na edukację uważamy za otwarty!