Asset Publisher Asset Publisher

EKOKAMERY ROZDANE PO RAZ DRUGI

W miniony piątek (07.06), w Nadleśnictwie Grodziec odbyło się uroczyste wyłonienie laureatów konkursu filmowego „EKOKAMERA”.

Wydarzenie to było zakończeniem II edycji konkursu, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Już czas! Nakręcamy się na las”. O miejsce na podium rywalizowali uczniowie ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu konińskiego. Tegoroczna tematyka filmów obejmowała ukazanie pracy leśnika jako prowadzenie trwałej, zrównoważonej i wielofunkcyjnej gospodarki leśnej oraz nawiązanie do jubileuszu 100-lecia PGL Lasy Państwowe. W rywalizacji wzięły udział drużyny z 13 placówek, zgłaszając aż 39 różnych filmów. Zgodnie z regulaminem, były one oceniane w dwóch kategoriach wiekowych uczestników: uczniowie szkół podstawowych oraz młodzież ze szkół ponadpodstawowych. Konkurs został zorganizowany przy współpracy czterech instytucji: Starostwa Powiatowego w Koninie, Urzędu Miejskiego w Koninie, Urzędu Gminy Grodziec oraz Nadleśnictwa Grodziec, na terenie którego odbyło się uroczyste zakończenie.

Po niełatwym zadaniu wyłonienia laureatów, głosami jurorów tegorocznymi zwycięzcami konkursu EKOKAMERA „Już czas! Nakręcamy się na las” zostały: Społeczna Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Lipicach oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kleczewie. Zdobywcy pierwszych miejsc uhonorowani zostali statuetkami „EKOKAMERY”. Nagrody za miejsce drugie przypadły: Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Królikowie oraz Zespołowi Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. S. Batorego w Koninie. Z trzecią lokatą udział w konkursie zakończyły: Szkoła Podstawowa im. J. Brzechwy w Grabienicach oraz Zespół Szkół im. M. Kopernika w Koninie. Nagrodę specjalną, przyznaną za kreatywność, otrzymała jedna z drużyn ze Społecznej Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Lipicach.

Po oficjalnym rozdaniu nagród uczestnikom oraz szkołom, które wzięły udział w konkursie, rozpoczęła się część plenerowa, podczas której wszyscy goście mogli korzystać z wielu atrakcji oraz warsztatów. Były to m.in.: warsztaty rzeźbiarskie, tworzenie lasu w słoju, szkolenie z pierwszej pomocy oraz wiele innych.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!