Aktualności Aktualności

Wspomnienie o leśniczym Marianie Durskim

Ostatnie pożegnanie

[frag. mowy pogrzebowej] Panie Leśniczy Durski ! W imieniu Lasów Państwowych, pracowników Nadleśnictwa Grodziec składam Ci podziękowania za Twoją pracę i zaangażowanie dla dobra polskich lasów, dla zachowania naszej przyrody. 
Składam kondolencje rodzinie zmarłego i pragnę zapewnić o naszym głębokim współczuciu. 
Szanowny Marianie! Jeszcze długo będziemy nasłuchiwać echa Twego donośnego głosu w jarantowskich lasach, a szum sosen będzie na zawsze przypominał bliskim Twoją postać. Żegnam Cię naszym tradycyjnym zawołaniem:
DARZBÓR!!!

21 stycznia 2021 r. na cmentarzu parafialnym w Lipem odbyło się pożegnanie leśnika, działacza społecznego ale przede wszystkim kochającego męża, ojca i dziadka, nieodżałowanego świętej pamięci leśniczego Mariana Durskiego.

W pełnej zadumy uroczystości wzięli udział: rodzina zmarłego, duchowni, współpracownicy z NadleśnictwaGrodziec oraz liczni przedstawiciele społeczności lokalnej

Pan leśniczy Durski  urodził się 5 listopada 1945 roku w Borowcu Starym, pracę zawodową w Nadleśnictwie Grodziec rozpoczął  8 lutego 1967 roku.

Zamiłowanie do otaczającej przyrody skłoniło go do zgłębienia tajników zawodu Leśnika, w 1969 rozpoczyna kurs dla gajowych w Porażynie, a dalej Technikum Leśne w Mojej Woli.  W 1969 roku podjął  pracę w Leśnictwie Grodziec jako pełniący obowiązki gajowego, a w roku 1970 został zatrudniony jako gajowy kontraktowy. W dalszych  latach swoja karierę zawodową związał kolejno z Leśnictwami: Królików, Żychlin, Żdżary oraz Zbiersk.
Od 1 lutego 1981 zostaje zatrudniony jako leśniczy Leśnictwa Jarantów, w którym to pracował aż do przejścia na emeryturę 2 stycznia 2008 roku.

Świętej Pamięci Marian Durski był osobą, która swoją działalnością i pracą na długo zapisze  się w pamięci społeczności lokalnej, rodziny, przyjaciół, znajomych i pracowników Nadleśnictwa Grodziec. 

Cześć Jego pamięci!


 


Polecamy Polecamy

Nadleśnictwa i inne