Aktualności Aktualności

„Spacer z leśnikiem” już w najbliższą sobotę w Twoim nadleśnictwie!

Już w najbliższą sobotę, 26 marca, będzie można wybrać się na wyjątkowy spacer w miłym towarzystwie. Leśnicy zapraszają na wspólną przechadzkę po pięknych, polskich lasach. Wydarzenie jest organizowane jako kontynuacja obchodów Międzynarodowego Dnia Lasów.

W poniedziałek (21 marca) obchodzimy Międzynarodowy Dzień Lasów. Jest to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 28 listopada 2012 roku. Celem obchodów jest podnoszenie świadomości ludzi na temat znaczenia lasów dla człowieka. W tym dniu organizowane są liczne imprezy propagujące idee zrównoważonego rozwoju lasów i odpowiedzialności człowieka za tereny leśne. Są to m. in. akcje sadzenia lasu, sprzątania lasu, konferencje naukowe, pikniki i konkursy.

Lasy zajmują prawie 30% terytorium naszego kraju. Polska jest w europejskiej czołówce, jeśli chodzi o powierzchnię lasów – to obszar 9,2 mln ha z czego niemal 7,6 mln ha zarządzane przez Lasy Państwowe. Na terenie Lasów Państwowych sadzimy co roku ponad 500 mln drzew.

W piątek (25 marca) wraz z dziećmi ze Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II odbędzie się akcja sadzenia lasu pod okiem Leśniczego Pana Jacka Michalaka . Celem wycieczki jest podniesienie świadomości ekologicznej uczniów, wspólna integracja i współpraca podczas wykonywania zadań, kształtowanie emocjonalnej więzi z przyrodą, uwrażliwienie na jej piękno oraz konieczność jej poszanowania,  uświadomienie dzieciom roli jaką w życiu człowieka i zwierząt odgrywa las.

Natomiast w sobotę (26 marca) w ramach tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Lasów Nadleśnictwo Grodziec zaprasza wszystkich chętnych na spacer po lesie. W tym roku towarzyszyć nam będzie hasło przewodnie: Lasy a zrównoważona produkcja i konsumpcja.

Serdecznie zapraszamy do udziału całe rodziny, młodzież, uniwersytety trzeciego wieku, stowarzyszenia czy inne zainteresowane osoby. Wypatrując zwiastunów wiosny, porozmawiamy o znaczeniu drzew w naszym życiu i gospodarce.

Ponadto podczas pobytu w lesie, organizm człowieka odpoczywa, regeneruje siły oraz odpręża się po stresujących doświadczeniach.

Przewidywany program spotkania:

09:30 zbiórka przy Ośrodku Edukacji Leśnej w Nadleśnictwie Grodziec

09:45 rozpocznie się spacer po ścieżce edukacyjnej „Spacer z wiewiórką”

11:30 ognisk0 ( Nadleśnictwo zapewnia drewno; prowiant po stronie uczestników) 

Zachęcamy do udziału w wydarzeniu!


Polecamy Polecamy

Nadleśnictwa i inne