Widok zawartości stron
Regulamin wynajmu Chaty Grodzieckiej
REGULAMIN
Rezerwowania Chaty Grodzieckiej w Ośrodku Edukacji Leśnej w Nadleśnictwie Grodziec
- Rezerwacja obejmuje korzystanie z Chaty Grodzieckiej w Ośrodku Edukacji Leśnej w Nadleśnictwie Grodziec.
- Z Chaty Grodzieckiej w Ośrodku Edukacji Leśnej mogą korzystać osoby, które wypełnią Kartę rezerwacji obiektów edukacyjnych i dostarczą ją pracownikowi Nadleśnictwa Grodziec lub podadzą wszystkie dane zawarte w karcie aby pracownik mógł wypełnić kartę. Rezerwacja Chaty grodzieckiej w Ośrodku Edukacji Leśnej dokonywana jest za pomocą karty rezerwacji obiektów edukacyjnych dostępnej w Biurze Ośrodka Edukacji Leśnej lub na stronie internetowej: http://grodziec.lasypanstwowe.poznan.pl. Zgłoszenia Rezerwacji dokonuje się drogą mailową na adres e-mail lub telefonicznie na nr telefonu wskazany na stronie internetowej. Potwierdzenie rezerwacji dokonywane jest przez Specjalistę SL ds. edukacji lub osobę zastępującą Specjalistę Nadleśnictwa Grodziec droga mailową lub telefonicznie na numer wskazany przez Rezerwującego, w ciągu 2 dni roboczych od daty zgłoszenia rezerwacji. Tylko potwierdzenie rezerwacji dokonane przez pracownika Nadleśnictwa Grodziec lub osobę zastępującą Specjalistę jest równoznaczne z rezerwacją podanego terminu.
- Chata Grodziecka może być rezerwowana na każdy dzień tygodnia, z tym że od poniedziałku do piątku od godziny 8:00 do 20.00 pierwszeństwo mają szkoły, przedszkola i inne placówki dydaktyczne rezerwujące Chatę osobiście w ramach prowadzonych zajęć edukacyjnych lub przebywające na Zielonych Szkołach (bez opłat).
- Rezerwacji należy dokonać minimum na 1 tydzień przed planowaną datą Wydarzenia.
- Bezkosztowe anulowanie rezerwacji i rezygnacja z zamówionych usług dodatkowych możliwe jest nie później niż na 3 dni robocze przed planowaną datą organizacji Imprezy.
- Rezygnacja musi zostać zgłoszona Specjaliście SL ds. edukacji lub osobie zastępującej specjalistę w Nadleśnictwie Grodziec drogą mailową lub telefonicznie na numer wskazany na stronie internetowej.
- W przypadku rezygnacji w terminie późniejszym niż wskazany w pkt 6, Nadleśnictwo Grodziec ma prawo obciążyć Rezerwującego częściowym kosztem rezerwacji (50% kosztów rezerwacji).
- Opłatę należy uiścić w dniu potwierdzenia rezerwacji przez Specjalistę SL ds. edukacji lub osobę zastępującą Specjalistę. Opłaty można dokonać z wykorzystaniem terminalu płatniczego (płatność kartą) w Nadleśnictwie (w godzinach pracy Nadleśnictwa) lub u pracownika obsługi Ośrodka Edukacji Leśnej w godzinach otwarcia Ośrodka Edukacji Leśnej oraz przelewem na konto Nadleśnictwa wskazane w karcie rezerwacji.
- Opłatę za dodatkowe inne atrakcje są uiszczane u osób organizujących takowe atrakcje.
- Za bezpieczeństwo uczestników odpowiedzialność prawną ponosi wyłącznie osoba wynajmująca obiekt - organizująca imprezę. Obowiązkiem tej osoby jest sprawdzanie przed imprezą Chaty Grodzieckiej pod względem bezpieczeństwa. Wszelkie uwagi powinny być natychmiast pisemnie przekazane Specjaliście SL ds. edukacji lub osobie zastępującej Specjalistę w Nadleśnictwie Grodziec .
- Chatę Grodziecką należy opuścić do godziny 24:00 w dniu wynajmowania Chaty. W razie nie dostosowania się do godziny dozorca ma prawo nakazać opuszczenie terenu Ośrodka Edukacji Leśnej przez osoby wynajmujące Chatę.
- Specjalista SL ds. edukacji lub osoba uprawniona ma prawo sprawdzić liczbę uczestników biorących udział w imprezie.
- W przypadku większej liczby uczestników niż deklarowana w karcie zgłoszeniowej osoba wynajmująca jest zobowiązana uregulować należną kwotę po wcześniejszym uzgodnieniu ze Specjalistą SL ds. edukacji.
- Za zniszczenia wynikłe podczas trwania imprezy odpowiada i ponosi odpowiedzialność (również materialną) osoba odpowiedzialna za grupę, która rezerwowała Chatę Grodziecką . Osoba ta przebywa cały czas z uczestnikami imprezy.
- Obowiązkiem uczestników jest odpowiednie zabezpieczenie pozostawionych rzeczy osobistych. Nadleśnictwo Grodziec nie ponosi odpowiedzialności za straty wynikłe w tym zakresie.
- Obowiązkiem uczestników jest pozostawienie porządku po organizowanej imprezie.
- Pracownik Nadleśnictwa ma prawo do odwołania wcześniejszych rezerwacji (nie związanych z edukacją) przez inne podmioty oraz zmian godzin funkcjonowania obiektu w przypadku kiedy Nadleśnictwo Grodziec organizuje imprezy, zajęcia związane z prowadzeniem edukacji leśnej.
- W zakresie spraw nienormowanych niniejszym regulaminem decyzje podejmuje pracownik Nadleśnictwa w uzgodnieniu z nadleśniczym Nadleśnictwa Grodziec.
Najnowsze aktualności
Polecane artykuły
Lasy Nadleśnictwa
Lasy Nadleśnictwa
Nadleśnictwo Grodziec gospodaruje na terenie o pow. 25 tys. hektarów.Teren jest zróżnicowany.Zapraszamy do korzystania z walorów lasu
Nadleśnictwo Grodziec w całości położone jest w zasięgu województwa wielkopolskiego na terenie 5 powiatów: Konin, Kalisz, Pleszew, Słupca i Września.
Powiat koniński - gminy: Grodziec, Rychwał, Rzgów
Powiat kaliski - gminy: Blizanów, Ceków Kolonia ,Mycielin, Stawiszyn, Żelazków
Powiat pleszewski - gminy: Chocz, Gizałki
Powiat słupecki: - gminy: Lądek i Zagórów
Powiat wrzesiński - gmina Pyzdry.
W aktualnej strukturze organizacyjnej Nadleśnictwo Grodziec gospodaruje na powierzchni 25513 ha, w tym 24955 ha powierzchni leśnej.
Obecny zasięg terytorialny Nadleśnictwa wynosi 1225 km2.
Średnia powierzchnia leśnictwa wynosi 1595 ha.
Mapa Nadleśnictwa Grodziec
Cały obszar leży w dorzeczu Warty, odwadniają go lewobrzeżne dopływy tej rzeki Prosna i Czarna Struga.
Nadleśnictwo Grodziec jest położone pomiędzy dwoma dużymi ośrodkami miejskimi; Kalisz i Konin. Około 30% obszaru leży na terenie powiatu kaliskiego
Dominuje w tym regionie gospodarka rolno- leśna. Dominują drobne gospodarstwa rolne i leśne. Kilka gospodarstw zmieniło swój profil na agroturystyczny. Zauważalny jest wzrost liczny osób, które rozwinęły własną działalność gospodarczą.
Sieć dróg powiatowych i gminnych jest dobrze rozwinięta, natomiast brak jest czynnych linii kolejowych.
Obszar Nadleśnictwa położony jest na obszarze nizinnym. Dominuje teren równy. Piaski rzeczno-lodowcowe oraz jeziorne złożone są na rozległych równinach. Wraz z piaskami wydmowymi są przyczyną występowania na terenie siedlisk ubogich.
Jesień w lesie fot. L. Kopińska
Występują tutaj pola wydmowe oraz pojedyncze wydmy. Są to tzw. "stare wydmy" utworzone po ustapieniu lodowca z terenu Wielkopolski. Wydmy na terenie Nadleśnictwa układają się w większości w ciągi na kierunku wschód-zachód. Niektóre z nich dochodzą do 6 km długości. Wysokość wydm kształtują się w rozpiętości od 3 m do 30 m.
Znaczny obszar Nadleśnictwa jest lekko sfalowany.
Teren charakteryzuje się dużą mozaikowatością występowania utworów glebowych. Ma to silny związek z ukształtowaniem terenu oraz występowaniem wód gruntowych w zasięgu profilu.
Pod względem hydrograficznym cały obszar Nadleśnictwa położony jest w dorzeczu rzeki Warty. Wody spływu powierzchniowego odprowadzone są do Warty przez jej lewobrzeżne dopływy: Prosnę i Czarną Strugę oraz ich dopływy. W obszarze terytorialnego zasięgu Nadleśnictwa brak jest jezior. W związku z niskimi sumami opadów duże znaczenie dla rozwoju drzewostanów mają głębokość i zasobność wód gruntowych.