Widok zawartości stron
Regulamin organizacji ognisk
REGULAMIN
organizacji ognisk w Ośrodku Edukacji Leśnej w Nadleśnictwie Grodziec
- Rezerwacja obejmuje korzystanie z miejsca na ognisko w Ośrodku Edukacji Leśnej w Nadleśnictwie Grodziec przez osoby prywatne lub firmy.
- Z miejsca na ognisko w Ośrodku Edukacji Leśnej mogą korzystać osoby, które wypełnią Kartę rezerwacji obiektów edukacyjnych (załącznik nr 5 do zarządzenia nr XX/2024) i dostarczą go pracownikowi Nadleśnictwa Grodziec lub podadzą wszystkie dane zawarte
w karcie aby pracownik mógł wypełnić kartę. Rezerwacja miejsca na ognisko w Ośrodku edukacji Leśnej dokonywana jest za pomocą karty rezerwacji obiektów edukacyjnych dostępnej w Biurze Ośrodka Edukacji Leśnej lub na stronie internetowej: http://grodziec.lasypanstwowe.poznan.pl. Zgłoszenia Rezerwacji dokonuje się drogą mailową na adres e-mail lub telefonicznie na nr telefonu wskazany na stronie internetowej. Potwierdzenie rezerwacji dokonywane jest przez pracownika ds. edukacji leśnej lub osobę zastępującą w Nadleśnictwie Grodziec drogą mailową lub telefonicznie na numer wskazany przez Rezerwującego, w ciągu 2 dni roboczych od daty zgłoszenia rezerwacji. Tylko potwierdzenie rezerwacji dokonane przez pracownika Nadleśnictwa Grodziec jest równoznaczne z rezerwacją podanego terminu. - Miejsce na ognisko może być rezerwowane na każdy dzień tygodnia, w godzinach otwarcia Ośrodka Edukacji Leśnej, z tym że od poniedziałku do piątku od godziny 8:00 do 15.00 pierwszeństwo mają szkoły, przedszkola i inne placówki dydaktyczne rezerwujące miejsce na ognisko osobiście w ramach prowadzonych zajęć edukacyjnych.
- Rezerwacji należy dokonać na minimum 2 dni przez organizowaną imprezą.
- Rezygnacja musi zostać zgłoszona pracownikowi ds. edukacji leśnej lub osobie zastępującej w Nadleśnictwie Grodziec drogą mailową lub telefonicznie na numer wskazany na stronie internetowej.
- Opłatę należy uiścić w dniu potwierdzenia rezerwacji przez pracownika ds. edukacji leśnej lub osobę zastępującą. Opłaty można dokonać z wykorzystaniem terminalu płatniczego (płatność kartą) w Nadleśnictwie (w godzinach pracy Nadleśnictwa) lub u pracownika obsługi Ośrodka Edukacji Leśnej w godzinach otwarcia Ośrodka Edukacji Leśnej oraz przelewem na konto Nadleśnictwa wskazane w karcie rezerwacji. Opłata musi zostać uiszczona przed rozpoczęciem korzystania z obiektu.
- W ramach opłaty uiszczonej za wynajem miejsca na ognisko, Nadleśnictwo Grodziec zapewnia ułożenie drewna na ogrnisko oraz (na życzenie wynajmującego) jego rozpalenie. Nadleśnictwo Grodziec nie zapewnia prowiantu ani pomocy przy jego przygotowaniu.
- Za bezpieczeństwo uczestników odpowiedzialność prawną ponosi wyłącznie osoba rezerwująca obiekt - organizująca imprezę . Obowiązkiem tej osoby jest sprawdzanie przed imprezą miejsca na ognisko pod względem bezpieczeństwa. Wszelkie uwagi powinny być natychmiast pisemnie przekazane pracownikowi ds. edukacji leśnej lub osobie zastępującej w Nadleśnictwie Grodziec.
- Miejsce na ognisko należy opuścić przed zamknięciem Ośrodka Edukacji Leśnej. W razie nie dostosowania się do godziny dozorca ma prawo nakazać opuszczenie terenu Ośrodka Edukacji Leśnej przez osoby organizujące ognisko.
- Za zniszczenia wynikłe podczas trwania imprezy odpowiada i ponosi odpowiedzialność (również materialną) osoba odpowiedzialna za grupę, która rezerwowała miejsce na ognisko . Osoba ta przebywa cały czas z uczestnikami imprezy.
- Obowiązkiem uczestników jest odpowiednie zabezpieczenie pozostawionych rzeczy osobistych. Nadleśnictwo Grodziec nie ponosi odpowiedzialności za straty wynikłe w tym zakresie.
- Obowiązkiem uczestników jest pozostawienie porządku po organizowanym ognisku, bądź imprezie.
- Korzystający zobowiązuje się do uprzątnięcia oraz wywiezienia wszystkich śmieci powstałych w trakcie użytkowania miejsca ogniskowego.
- Pracownik Nadleśnictwa ma prawo do odwołania wcześniejszych rezerwacji (nie związanych z edukacją) przez inne podmioty oraz zmian godzin funkcjonowania obiektu
w przypadku kiedy Nadleśnictwo Grodziec organizuje imprezy, zajęcia związane
z prowadzeniem edukacji leśnej. - W zakresie spraw nienormowanych niniejszym regulaminem decyzje podejmuje pracownik Nadleśnictwa w uzgodnieniu z nadleśniczym Nadleśnictwa Grodziec .
Najnowsze aktualności
Posadź drzewo z Prezydentem RP i leśnikami
Posadź drzewo z Prezydentem RP i leśnikami
Piąta edycja akcji #sadziMY odbędzie się 2 i 3 października. Na wielkie narodowe sadzenie drzew w roku poprzedzającym stulecie istnienia Lasów Państwowych leśnicy przygotowali milion sadzonek. Będzie je można otrzymać we wszystkich nadleśnictwach w Polsce.
Polskie lasy są w świetnej kondycji. U progu jubileuszu setnej rocznicy powstania, Lasy Państwowe konsekwentnie kontynuują działania na rzecz zwiększania lesistości kraju, która obecnie wynosi 29,6 proc. Oznacza to, że lasy zajmują niemal trzecią część Polski.
Na początku października leśnicy ponownie zapraszają Polaków do ogólnopolskiego sadzenia drzew.
Punkt kulminacyjny akcji #sadziMY będzie miał miejsce we wtorek 3 października na terenie Nadleśnictwa Suchedniów (RDLP w Radomiu). Tam drzewa będzie sadziła para prezydencka. Prezydent Andrzej Duda i jego żona Agata Kornhauser-Duda nie tylko patronują przedsięwzięciu od jego pierwszej edycji, ale także sami, własnym przykładem, zachęcają do działania.
– Po raz piąty rusza akcja #sadziMY. Jak co roku bierzemy w niej udział i serdecznie do tego zachęcamy – mówi prezydent.
Każdy chętny może zgłosić się do najbliższego nadleśnictwa, by odebrać sadzonkę i zasadzić ją na własnym gruncie. W Polsce jest 429 nadleśnictw. Wszystkie razem przygotowały milion sadzonek różnych gatunków drzew i krzewów. Leśnicy będą je rozdawać w poniedziałek i wtorek 2 i 3 października między 9.00 a 15.00. Stoiska z sadzonkami będzie można też spotkać w centrach niektórych miast. Dokładne lokalizacje najlepiej sprawdzić na stronach internetowych nadleśnictw i regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych.
Jak podkreśla Józef Kubica, dyrektor generalny Lasów Państwowych: - Lasów nigdy nie jest za dużo. Sumiennie realizujemy założenia Krajowego Programu Zwiększania Lesistości, czyli tworzymy warunki do zwiększenia lesistości Polski do 33 proc. w 2050 r. Dążymy do tego, by Polska była jeszcze bardziej zielona. Dla dobra przyrody, dla komfortu życia Polaków, dla rozwoju naszej gospodarki.
Leśnicy będą rozdawać sadzonki nieodpłatnie. Po odbiór drzewek warto przyjść z własnym opakowaniem, które zabezpieczy korzenie drzew przed wysuszeniem. Drzewka można przechować przez kilka dni przed wysadzeniem, układając płasko na gruncie i przesypując korzenie wilgotnym piaskiem.