Lasy nadleśnictwa

Nadleśnictwo Grodziec gospodaruje na terenie o pow. 25 tys. hektarów.Teren jest zróżnicowany.Zapraszamy do korzystania z walorów lasu

Polskie lasy

Polska jest w europejskiej czołówce, jeśli chodzi o powierzchnię lasów. Zajmują one 29,2 proc. terytorium kraju, rosną na obszarze 9,1 mln ha. Zdecydowana większość to lasy państwowe, z czego prawie 7,6 mln ha zarządzane jest przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe.

Mapy lasów

Interesujące miejsca znajdą Państwo również na mapie w administracji RDLP w Poznaniu.

PGL Lasy Państwowe

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe to największa w Unii Europejskiej organizacja zarządzająca lasami należącymi do Skarbu Państwa, obchodząca w tym roku 90-lecie istnienia.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

AKCJA "100 DRZEW NA 100-LECIE LP"

AKCJA "100 DRZEW NA 100-LECIE LP"

Z okazji 100-lecia Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Grodziec przygotowało sadzonki drzew dla 100 różnych instytucji.

W związku z tak wyjątkową rocznicą, leśnicy wspierają lokalne szkoły, jednostki samorządu terytorialnego oraz inne instytucje sadzonkami rodzimych gatunków drzew. Ta inicjatywa ma na celu nie tylko uczczenie tego pięknego jubileuszu, ale również promowanie trwałej, zrównoważonej i wielofunkcyjnej gospodarki leśnej prowadzonej przez Lasy Państwowe.

W dniu dzisiejszym mieliśmy wielką przyjemność uczestniczyć we wspólnym posadzeniu takiego drzewka na terenie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kuźni. Wydarzenie odbyło się przy udziale Pani Dyrektor Ewy Jabłońskiej. Nad prawidłowym przebiegiem wykonywanych prac czuwała delegacja uczniów, która ochoczo zabrała się do sfinalizowania całego przedsięwzięcia, mocno udeptując i podlewając wodą ziemię dookoła już ochrzczonego "Drzewa Mądrości".

Bardzo dziękujemy za wspólne świętowanie tej bardzo ważnej dla nas rocznicy.