Interaktywna mapa RDLP POznań

Interesujące miejsca znajdą Państwo również na mapie w administracji RDLP w Poznaniu.

Mapa ogólna LP

Chcesz wiedzieć, w którym miejscu jesteś kliknij na mapę

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

W GRODŹCU ŁĄCZĄ NAS DRZEWA

W GRODŹCU ŁĄCZĄ NAS DRZEWA

W miniony piątek (12.05.2023 r.), na terenie Nadleśnictwa Grodziec, odbyło się uroczyste sadzenie Lasu Pamięci Jana Pawła II.

Leśnicy z naszego nadleśnictwa przyłączyli się do akcji „Łączą nas drzewa”, w ramach której zaplanowano wspólne sadzenie lasu. W wydarzeniu uczestniczyła również młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Królikowie oraz zaproszeni goście:, Robert Popkowski – Radny do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Mariusz Woźniak – Wójt Gminy Grodziec, ksiądz Karol Zając – Proboszcz Parafii Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, Grzegorz Stachowiak z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu oraz strażacy z OSP Grodziec i OSP Korab.

Początek działań w tym dniu stanowiły zajęcia edukacyjne dla młodzieży, podczas których przedstawiliśmy na czym polega praca leśników, również z perspektywy ekologii jako nauki o zależnościach w funkcjonowaniu przyrody. Kolejnym punktem programu było wspólne przejście ścieżką edukacyjną, a następnie krótkie wystąpienia zaproszonych gości. Zakończyły się one posadzenie dębu pamięci Jana Pawła II. Kulminacyjnym punktem wydarzenia było rozdawanie sadzonek i ich zasadzenie przez wszystkich zgromadzonych.

Szczęśliwie, pogoda dopisała słońcem i optymalną temperaturą, a po zakończonej akcji sadzenia, zaproszeni goście udali się na posiłek przy wspólnym ognisku.

Tegorocznym motywem wiodącym naszej akcji było upamiętnienie postaci Jana Pawła II, papieża Polaka, który był wielkim miłośnikiem przyrody i lasów a jego słowa, które widnieją na tej pamiątkowej tablicy „Las to symbol życia, ochrony i odnowy” wypowiedziane do uczestników Światowego Dnia Żywego Środowiska w 1989 roku, są ciągle aktualne.  Dlatego posadziliśmy też pamiątkowy „Dąb papieski” i kilkaset innych drzew, które wraz z młodym, naturalnym pokoleniem lasu, utworzą „Las Papieski.