Wydawca treści Wydawca treści

Formy edukacji

Zapoznaj się z formami edukacji, realizowanymi przez Nadleśnictwo Grodziec

  1. Informacji o edukacji leśnej udziela:
    Anna Cicha tel.534 206 888
    e-mail: anna.cicha@poznan.lasy.gov.pl

  2. Nadleśnictwo Grodziec  w swojej ofercie edukacyjnej realizuje:
  • Lekcje terenowe- wycieczki do lasu z leśnikiem. Poziom i tematyka przekazywanej  wiedzy dostosowywany jest do wieku i poziomu wiedzy adresatów oraz aktualnie panujących pór roku i zjawisk w przyrodzie. Tematyka zajęć jest bardzo różnorodna i traktuje o zachowaniu się w lesie, pracy leśnika, gospodarce leśnej zgodnie z zasadami, życiu w zgodzie z naturą, ochronie przyrody i środowiska, życiu roślin i zwierząt itp. Podczas zajęć stosowane są różnorodne metody nauczania. Zajęcia są dostosowane do wieku uczestników oraz poziomu wiedzy.

Grupa starszych uczniów w terenie

  • Lekcje w Izbie Edukacyjnej, gdzie znajduje się ekspozycja spreparowanych zwierząt w formie dioram (przestrzenne instalacje w formie siedlisk). Zaznajomienie się z gatunkami zwierząt chronionych i rzadkich (pozyskanie, preparowanie i przetrzymywanie zgodne z Ustawą o ochronie przyrody) jak np. bielik, kormoran czarny, krogulec, bóbr oraz innych zwierząt dzikich i łownych. Ekspozycja historyczna Nadleśnictwa Grodziec oraz prac leśnych dawniej i dziś. Przedstawienie łowiectwa i trofeów myśliwskich. 

Opowiadanie o stroju drwala

  • Zajęcia dydaktyczne w budynku mieszczącym Model Kopalni Węgla Brunatnego i Elektrowni - przedstawienie problematyki eksploatacji odkrywkowej zasobów naturalnych oraz działań rekultywacyjnych. Problem charakterystyczny dla Regionu Konińskiego. Model przedstawia proces technologiczny wydobycia węgla, transportu oraz wykorzystania go do produkcji energii elektrycznej. W sali zgromadzono dokumentacje fotograficzną terenów eksploatacji przed i po rekultywacji oraz ciekawostki paleontologiczne (skamieniały dąb, zęby trzonowe mamuta).
  • Zajęcia z wykorzystaniem infrastruktury OEL- przy pomocy tablic, gier edukacyjnych, zagrody wolnościowej, platformy widokowej.

Zajecia z wykorzystaniem gier edukacyjnych

  • Zajęcia na ścieżce dydaktycznej "Spacer z wiewiórką".
  • Wycieczki rowerowe ścieżkami rowerowymi 
  • Wycieczki rowerowe do szkółki w Zbiersku oraz prowadzenie zajęć dydaktycznych w szkółce.

  • Akcje edukacyjne organizowane wspólnie ze szkołami.

Sadzenie drzew podczas Święta Drzewa.

Lekcje w szkołach o tematyce ekologicznej i leśnej.

  • Konkursy związane z tematyką leśną.

 

 


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Poznańscy leśnicy pomagają dzieciom

Poznańscy leśnicy pomagają dzieciom

Nowoczesny sprzęt medyczny jest szczególnie ważny, gdy chodzi o najmłodszych pacjentów. 100 000 złotych - tyle środków poznańscy leśnicy przekazali na Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu. Wczoraj dyrektor RDLP w Poznaniu wraz z nadleśniczymi Nadleśnictw Babki, Gniezno, Grodzisk i Konstantynowo wręczyli dyrektor szpitala czek na zakup specjalistycznego sprzętu.

Wsparcie, które przekazaliśmy dla Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu to najlepiej wydane pieniądze. Holtery i rejestratory pracy serca pozwolą z jednej strony na szybką i precyzyjną diagnostykę wad i zaburzeń rytmu serca u dzieci, z drugiej umożliwią zastosowanie skutecznego leczenia. To bardzo ważne dla zdrowia małych pacjentów- podkreśla dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu dr inż. Andrzej Konieczny.

Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu to ultranowoczesna placówka, to szpital dziecięcy na miarę XXI wieku. Placówka dysponuje 354 salami jednoosobowymi z łazienkami dla każdego pacjenta oraz 5 salami operacyjnymi wyposażonymi w najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Do tego leki dla pacjentów przygotowuje robot w pełni zautomatyzowanej szpitalnej aptece. Od końca ubiegłego roku uruchomiony został też SOR, dzięki czemu znacznie skrócił się czas oczekiwania na wizytę w izbie przyjęć. 

Dzięki wsparciu poznańskich leśników zakupiliśmy 3 ultranowoczesne holtery i dwa wielodobowe rejestratory pracy serca. Ten sprzęt doposażył Zakład Elektrodiagnostyki naszego szpitala, co pozwoli na dokładne i sprawne wykrycie wad i zaburzeń pracy serca u dzieci, czy też nadciśnienia - mówi dyrektor naczelny szpitala Izabela Marciniak.

Wszystkim małym pacjentom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.