Asset Publisher Asset Publisher

Turystyka i rekreacja

Zapraszamy serdecznie do odwiedzania ścieżek i szlaków turystycznych na terenie Nadleśnictwa oraz obiektów turystycznych Nadleśnictwa.

Turystyka to szeroko pojęta dziedzina. Nadleśnictwo Grodziec obejmuje swym zasięgiem teren 5 powiatów(14 gmin) , gdzie każdy powiat ma szeroko rozbudowana bazę turystyczną, a ta cały czas ulega powiększeniu.
Wobec powyższego dzięki wspólnym działaniom jednostek możemy rozpowszechniać bazę turystyczną regionu i cieszyć się z odwiedzin turystów.

Baza turystyczna jest powiązana z szeroko pojętą edukacją. Uważamy iż turysta, który będzie wiedział jak należy zachować się w lesie i będzie umiał docenić piękno polskiej przyrody poprzez naukę w lesie , nie będzie niszczył tego co dała nam natura.

" Krocząca" sosna fot. Rafał Pera
Na terenie Nadleśnictwa jest wiele ścieżek: pieszych, rowerowych i konnych oraz wiele miejsc turystyczno- rekreacyjnych jak i osobliwości kulturowo-dziejowych. Turystom pragnącym poznać teren udostępnionych jest wiele atrakcji. Każdy tutaj znajdzie coś dla siebie w zależności od upodobań i zainteresowań.
Udostępnianie lasów z szeroko pojętą edukacją jest dla nas ważnym punktem działalności. Chcemy, aby każdy kto nas odwiedza był zadowolony z pobytu. Rozwijamy naszą bazę oraz doprowadzamy do porządku miejsca odwiedzin turystów, grzybiarzy i osób ,które niekiedy niszczą nasza infrastrukturę.
Bardzo prosimy TURYSTO ZOSTAW TO MIEJSCE W TAKIM PORZĄDKU W JAKIM GO ZASTAŁEŚ , A NAWET I LEPSZYM.


Informacji związanych z turystyką udziela
Specjalista SL ds. edukacji


Asset Publisher Asset Publisher

Back

Poznańscy leśnicy pomagają dzieciom

Poznańscy leśnicy pomagają dzieciom

Nowoczesny sprzęt medyczny jest szczególnie ważny, gdy chodzi o najmłodszych pacjentów. 100 000 złotych - tyle środków poznańscy leśnicy przekazali na Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu. Wczoraj dyrektor RDLP w Poznaniu wraz z nadleśniczymi Nadleśnictw Babki, Gniezno, Grodzisk i Konstantynowo wręczyli dyrektor szpitala czek na zakup specjalistycznego sprzętu.

Wsparcie, które przekazaliśmy dla Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu to najlepiej wydane pieniądze. Holtery i rejestratory pracy serca pozwolą z jednej strony na szybką i precyzyjną diagnostykę wad i zaburzeń rytmu serca u dzieci, z drugiej umożliwią zastosowanie skutecznego leczenia. To bardzo ważne dla zdrowia małych pacjentów- podkreśla dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu dr inż. Andrzej Konieczny.

Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu to ultranowoczesna placówka, to szpital dziecięcy na miarę XXI wieku. Placówka dysponuje 354 salami jednoosobowymi z łazienkami dla każdego pacjenta oraz 5 salami operacyjnymi wyposażonymi w najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Do tego leki dla pacjentów przygotowuje robot w pełni zautomatyzowanej szpitalnej aptece. Od końca ubiegłego roku uruchomiony został też SOR, dzięki czemu znacznie skrócił się czas oczekiwania na wizytę w izbie przyjęć. 

Dzięki wsparciu poznańskich leśników zakupiliśmy 3 ultranowoczesne holtery i dwa wielodobowe rejestratory pracy serca. Ten sprzęt doposażył Zakład Elektrodiagnostyki naszego szpitala, co pozwoli na dokładne i sprawne wykrycie wad i zaburzeń pracy serca u dzieci, czy też nadciśnienia - mówi dyrektor naczelny szpitala Izabela Marciniak.

Wszystkim małym pacjentom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.