Asset Publisher Asset Publisher

Ścieżka "Spacer z wiewiórką"

Ścieżka została utworzona z myślą o ukierunkowaniu tematów zajęć oraz aby uprzyjemnić pobyt turystom na terenie naszego nadleśnictwa

W pobliżu Nadleśnictwa została wytyczona ścieżka dydaktyczna"Spacer z wiewiórką" o długości ok 2 km, mająca swój początek przy zagrodzie wolnościowej dla zwierząt w OEL.

Ścieżka prowadzi przez lasy o zróżnicowanych siedliskach, różnowiekowe drzewostany, gdzie można obserwować jak rośnie las i jakie zabiegi pielęgnacyjne zastosowano w poszczególnych fazach wzrostu.


Na trasie jest 8 przystanków :
1. Warstwowa budowa lasu
2. Granica lasu
3. Rola podszytu i runa w drzewostanie
4. Zabiegi pielęgnacyjne w lasach
5. Bór świeży
6. Młodnik
7. Ptaki naszych lasów
8. Drewno produkt doskonały.
Przy ścieżce, co pewną odległość ustawione są ławki i kosze.

Grupy zorganizowane odbywające zajęcia dydaktyczne zwiedzają ścieżkę ze Specjalistą SL ds. edukacji.

Ścieżka jest udostępniona turystom. Mogą tutaj bezpiecznie spacerować osoby uprawiające jogging, nordic walking, turystykę aktywną.


Asset Publisher Asset Publisher

Back

Poznańscy leśnicy pomagają dzieciom

Poznańscy leśnicy pomagają dzieciom

Nowoczesny sprzęt medyczny jest szczególnie ważny, gdy chodzi o najmłodszych pacjentów. 100 000 złotych - tyle środków poznańscy leśnicy przekazali na Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu. Wczoraj dyrektor RDLP w Poznaniu wraz z nadleśniczymi Nadleśnictw Babki, Gniezno, Grodzisk i Konstantynowo wręczyli dyrektor szpitala czek na zakup specjalistycznego sprzętu.

Wsparcie, które przekazaliśmy dla Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu to najlepiej wydane pieniądze. Holtery i rejestratory pracy serca pozwolą z jednej strony na szybką i precyzyjną diagnostykę wad i zaburzeń rytmu serca u dzieci, z drugiej umożliwią zastosowanie skutecznego leczenia. To bardzo ważne dla zdrowia małych pacjentów- podkreśla dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu dr inż. Andrzej Konieczny.

Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu to ultranowoczesna placówka, to szpital dziecięcy na miarę XXI wieku. Placówka dysponuje 354 salami jednoosobowymi z łazienkami dla każdego pacjenta oraz 5 salami operacyjnymi wyposażonymi w najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Do tego leki dla pacjentów przygotowuje robot w pełni zautomatyzowanej szpitalnej aptece. Od końca ubiegłego roku uruchomiony został też SOR, dzięki czemu znacznie skrócił się czas oczekiwania na wizytę w izbie przyjęć. 

Dzięki wsparciu poznańskich leśników zakupiliśmy 3 ultranowoczesne holtery i dwa wielodobowe rejestratory pracy serca. Ten sprzęt doposażył Zakład Elektrodiagnostyki naszego szpitala, co pozwoli na dokładne i sprawne wykrycie wad i zaburzeń pracy serca u dzieci, czy też nadciśnienia - mówi dyrektor naczelny szpitala Izabela Marciniak.

Wszystkim małym pacjentom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.