Web Content Display Web Content Display

Regulamin wypożyczenia rowerów

REGULAMIN

Wypożyczania rowerów w Nadleśnictwie Grodziec

  1. Nadleśnictwo Grodziec zwane dalej Nadleśnictwem wypożycza rowery osobom fizycznym  i prawnym zwanym dalej wypożyczającym na podstawie Regulaminu.
  2. Wypożyczenie roweru następuje na podstawie  dokumentu  stwierdzającego  tożsamość Wypożyczającego.
  3. Warunkiem wypożyczenia rowerów kołowych jest pozostawienie dokumentu tożsamości w recepcji ośrodka oraz uregulowanie należności, za co najmniej 1 godzinę.
  4. Wypożyczenie rowerów odbywa się na podstawie wpisu do „Karty ewidencyjnej wypożyczalni rowerów w Nadleśnictwie Grodziec” potwierdzonych podpisem Wypożyczającego, co jest równoznaczne z potwierdzeniem zaznajomienia się z regulaminem i przystaniem na jego warunki.
  5. Na okres wypożyczenia roweru zostaje zatrzymany depozyt w postaci jednego dokumentu tożsamości lub kaucja zwrotna w wysokości 900 zł
  6. Rower należy zwrócić do wypożyczalni w terminie deklarowanym i opłaconym. Zwrot roweru po terminie opłaconym spowoduje pobranie dopłaty.
  7. Jeżeli pracownik wypożyczający rower  uzna klienta za niewiarygodnego, bez uzasadnienia może mu odmówić wypożyczenia roweru.
  8. Za rower odpowiada osoba, która pozostawiła dokument tożsamości.
  9. Przed wyjazdem należy rower dokładnie sprawdzić i ewentualne uszkodzenia lub wady należy zgłosić pracownikowi wypożyczającemu rower. Nie zgłoszone uszkodzenie będzie traktowane jako powstałe z winy ostatniego wypożyczającego rower.
  10. Nadleśnictwo przekazuje do używania Wypożyczającemu sprzęt sprawny technicznie zgodnie z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa
  11. Wypożyczający zobowiązuje się do użytkowania sprzętu zgodnie z jego przeznaczeniem i jednocześnie ponosi pełną odpowiedzialność za ewentualne zdarzenie wynikłe z jego nieodpowiedniego korzystania
  12. W przypadku uszkodzenia roweru kołowego należy uiścić opłatę według cen na dany dzień
  13. Klient może odmówić zapłaty i przedstawić własną wycenę szkody. W przypadku braku porozumienia w sprawie kosztu naprawy roweru, zostaje sporządzony protokół, który będzie stanowił podstawę dla wniesienia sprawy do sądu konsumenckiego.
  14. W przypadku, gdy rower nie zostanie zwrócony w oznaczonym terminie do 1 doby zostanie to zgłoszone na policji.
  15. Za uszkodzenia wynikłe z nieodpowiedniego korzystania z wypożyczonego sprzętu winę ponosi Wypożyczający, on także pokrywa wszystkie koszty związane z naprawą przedmiotowego sprzętu.
  16. Nadleśnictwo  zastrzega sobie możliwość odmowy przyjęcia sprzętu w momencie, gdy uszkodzenia jego będą tak znaczne, że jego naprawa stanie się nieopłacalna. W takim przypadku Wypożyczający zobowiązuje się do zapłaty całej wartości wypożyczonego sprzętu (roweru), według rachunków przedstawionych przez Nadleśnictwo
  17. Z wypożyczalni rowerów kołowych może korzystać wyłącznie osoba pełnoletnia
  18. Grupy zorganizowane biorące udział w zajęciach dydaktycznych w OEL (zajęcia na rowerach)  nie ponoszą kosztów wypożyczenia roweru , jednakże uwzględniając wszystkie pozostałe warunki regulaminu. Kartę ewidencyjną wypożyczenia roweru podpisuje osoba odpowiedzialna za grupę.
  19. Pracownicy Lasów Państwowych za okazaniem legitymacji służbowej  uiszczają opłatę z 20% rabatem.
  20. Osoby niepełnoletnie mogą wypożyczać rowery pod opieką przynajmniej jednego dorosłego opiekuna posiadającego prawo do opieki.

Asset Publisher Asset Publisher

Back

Poznańscy leśnicy pomagają dzieciom

Poznańscy leśnicy pomagają dzieciom

Nowoczesny sprzęt medyczny jest szczególnie ważny, gdy chodzi o najmłodszych pacjentów. 100 000 złotych - tyle środków poznańscy leśnicy przekazali na Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu. Wczoraj dyrektor RDLP w Poznaniu wraz z nadleśniczymi Nadleśnictw Babki, Gniezno, Grodzisk i Konstantynowo wręczyli dyrektor szpitala czek na zakup specjalistycznego sprzętu.

Wsparcie, które przekazaliśmy dla Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu to najlepiej wydane pieniądze. Holtery i rejestratory pracy serca pozwolą z jednej strony na szybką i precyzyjną diagnostykę wad i zaburzeń rytmu serca u dzieci, z drugiej umożliwią zastosowanie skutecznego leczenia. To bardzo ważne dla zdrowia małych pacjentów- podkreśla dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu dr inż. Andrzej Konieczny.

Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu to ultranowoczesna placówka, to szpital dziecięcy na miarę XXI wieku. Placówka dysponuje 354 salami jednoosobowymi z łazienkami dla każdego pacjenta oraz 5 salami operacyjnymi wyposażonymi w najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Do tego leki dla pacjentów przygotowuje robot w pełni zautomatyzowanej szpitalnej aptece. Od końca ubiegłego roku uruchomiony został też SOR, dzięki czemu znacznie skrócił się czas oczekiwania na wizytę w izbie przyjęć. 

Dzięki wsparciu poznańskich leśników zakupiliśmy 3 ultranowoczesne holtery i dwa wielodobowe rejestratory pracy serca. Ten sprzęt doposażył Zakład Elektrodiagnostyki naszego szpitala, co pozwoli na dokładne i sprawne wykrycie wad i zaburzeń pracy serca u dzieci, czy też nadciśnienia - mówi dyrektor naczelny szpitala Izabela Marciniak.

Wszystkim małym pacjentom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.