Web Content Display Web Content Display

Regulamin wypożyczenia rowerów

REGULAMIN

Wypożyczania rowerów w Nadleśnictwie Grodziec

  1. Nadleśnictwo Grodziec zwane dalej Nadleśnictwem wypożycza rowery osobom fizycznym  i prawnym zwanym dalej wypożyczającym na podstawie Regulaminu.
  2. Wypożyczenie roweru następuje na podstawie  dokumentu  stwierdzającego  tożsamość Wypożyczającego.
  3. Warunkiem wypożyczenia rowerów kołowych jest pozostawienie dokumentu tożsamości w recepcji ośrodka oraz uregulowanie należności, za co najmniej 1 godzinę.
  4. Wypożyczenie rowerów odbywa się na podstawie wpisu do „Karty ewidencyjnej wypożyczalni rowerów w Nadleśnictwie Grodziec” potwierdzonych podpisem Wypożyczającego, co jest równoznaczne z potwierdzeniem zaznajomienia się z regulaminem i przystaniem na jego warunki.
  5. Na okres wypożyczenia roweru zostaje zatrzymany depozyt w postaci jednego dokumentu tożsamości lub kaucja zwrotna w wysokości 900 zł
  6. Rower należy zwrócić do wypożyczalni w terminie deklarowanym i opłaconym. Zwrot roweru po terminie opłaconym spowoduje pobranie dopłaty.
  7. Jeżeli pracownik wypożyczający rower  uzna klienta za niewiarygodnego, bez uzasadnienia może mu odmówić wypożyczenia roweru.
  8. Za rower odpowiada osoba, która pozostawiła dokument tożsamości.
  9. Przed wyjazdem należy rower dokładnie sprawdzić i ewentualne uszkodzenia lub wady należy zgłosić pracownikowi wypożyczającemu rower. Nie zgłoszone uszkodzenie będzie traktowane jako powstałe z winy ostatniego wypożyczającego rower.
  10. Nadleśnictwo przekazuje do używania Wypożyczającemu sprzęt sprawny technicznie zgodnie z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa
  11. Wypożyczający zobowiązuje się do użytkowania sprzętu zgodnie z jego przeznaczeniem i jednocześnie ponosi pełną odpowiedzialność za ewentualne zdarzenie wynikłe z jego nieodpowiedniego korzystania
  12. W przypadku uszkodzenia roweru kołowego należy uiścić opłatę według cen na dany dzień
  13. Klient może odmówić zapłaty i przedstawić własną wycenę szkody. W przypadku braku porozumienia w sprawie kosztu naprawy roweru, zostaje sporządzony protokół, który będzie stanowił podstawę dla wniesienia sprawy do sądu konsumenckiego.
  14. W przypadku, gdy rower nie zostanie zwrócony w oznaczonym terminie do 1 doby zostanie to zgłoszone na policji.
  15. Za uszkodzenia wynikłe z nieodpowiedniego korzystania z wypożyczonego sprzętu winę ponosi Wypożyczający, on także pokrywa wszystkie koszty związane z naprawą przedmiotowego sprzętu.
  16. Nadleśnictwo  zastrzega sobie możliwość odmowy przyjęcia sprzętu w momencie, gdy uszkodzenia jego będą tak znaczne, że jego naprawa stanie się nieopłacalna. W takim przypadku Wypożyczający zobowiązuje się do zapłaty całej wartości wypożyczonego sprzętu (roweru), według rachunków przedstawionych przez Nadleśnictwo
  17. Z wypożyczalni rowerów kołowych może korzystać wyłącznie osoba pełnoletnia
  18. Grupy zorganizowane biorące udział w zajęciach dydaktycznych w OEL (zajęcia na rowerach)  nie ponoszą kosztów wypożyczenia roweru , jednakże uwzględniając wszystkie pozostałe warunki regulaminu. Kartę ewidencyjną wypożyczenia roweru podpisuje osoba odpowiedzialna za grupę.
  19. Pracownicy Lasów Państwowych za okazaniem legitymacji służbowej  uiszczają opłatę z 20% rabatem.
  20. Osoby niepełnoletnie mogą wypożyczać rowery pod opieką przynajmniej jednego dorosłego opiekuna posiadającego prawo do opieki.

Asset Publisher Asset Publisher

Back

66 rocznica Poznańskiego Czerwca 56'

66 rocznica Poznańskiego Czerwca 56'

28 czerwca 1956 r. to niezwykle ważna data w historii powojennego Poznania i jedna z ważniejszych w historii protestów skierowanych przeciwko władzy komunistycznej w Polsce. W tym roku obchodziliśmy 66. rocznicę Czerwca 56'.

Stanęli naprzeciw czołgów

Poznańskie protesty z 1956 roku, znane także jako Poznański Czerwiec były pierwszymi masowymi wystąpieniami przeciwko komunistycznej władzy w Polskiej Rzepospolitej Ludowej. Demonstracje rozpoczęli robotnicy poznańskich Zakładów Cegielskiego domagający się lepszych warunków pracy. Spotkali się oni z brutalną odpowiedzią komunistycznych władz.

Tłum blisko 100 000 osób zgromadził się w centrum miasta w pobliżu budynku Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego. Naprzeciw demonstrantów wysłano 400 czołgów oraz 10 000 żołnierzy Ludowego Wojska Polskiego i Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Dostali oni rozkaz, by stłumić protesty. Podczas tych działań w stronę demonstrujących cywilów padły strzały.

Liczba ofiar 28 czerwca 56' określana jest pomiędzy 57 a setką zabitych, wliczając w to trzynastoletniego chłopca, Romka Strzałkowskiego. Setki ludzi zostało rannych. Poznańskie protesty były wydarzeniem, które stało się zaczątkiem prowadzącym do Polskiego Października i instalacji kierowanego przez Związek Radziecki Rządu.

Zdjęcie przedstawia delegację RDLP w Poznaniu składającą kwiaty pod pomnikiem Poznańskich Krzyży. Fot. Oddział Prasowy Gabinetu Prezydenta Miasta Poznania

Pamiętamy

Obchody upamiętniające te wydarzenia tak naprawdę, zaczęły się już w zeszły czwartek 23 czerwca, a ich kulminacja odbyła się w rocznicę wybuchu protestów. Rozpoczęły się one o 6:00 rano, dokładnie o tej samej godzinie 66 lat wcześniej robotnicy załogi W-3 (Zakładów Przemysłu Metalowego H. Cegielski Poznań) nie podjęli pracy, inicjując wydarzenia Czerwca 56'.

W wielu miejscach w mieście złożono kwiaty pod tablicami upamiętniającymi poszczególne momenty i uczestników demonstracji. Zakończenie uroczystości tradycyjnie miało miejsce pod Poznańskimi Krzyżami. Tam wraz z przedstawicielami władz miejskich dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu dr inż. Andrzej Konieczny oddał hołd protestującym robotnikom i mieszkańcom, składając wieniec w tym symbolucznym i ważnym dla Poznania miejscu.