Web Content Display Web Content Display

Regulamin wynajmu Chaty Grodzieckiej

 

REGULAMIN

 

Rezerwowania Chaty Grodzieckiej  w Ośrodku Edukacji Leśnej w Nadleśnictwie Grodziec

 

  1. Rezerwacja obejmuje korzystanie z Chaty Grodzieckiej  w Ośrodku Edukacji Leśnej  w Nadleśnictwie Grodziec.
  2. Z Chaty Grodzieckiej  w Ośrodku Edukacji Leśnej   mogą korzystać osoby, które wypełnią Kartę rezerwacji obiektów edukacyjnych i dostarczą ją pracownikowi Nadleśnictwa Grodziec lub podadzą wszystkie dane zawarte w karcie aby pracownik mógł wypełnić kartę. Rezerwacja Chaty grodzieckiej w Ośrodku Edukacji Leśnej  dokonywana jest za pomocą karty rezerwacji obiektów edukacyjnych dostępnej  w Biurze Ośrodka Edukacji Leśnej  lub na stronie internetowej: http://grodziec.lasypanstwowe.poznan.pl. Zgłoszenia Rezerwacji dokonuje się drogą mailową na adres e-mail lub telefonicznie na nr  telefonu  wskazany na stronie internetowej. Potwierdzenie rezerwacji dokonywane jest przez Specjalistę SL ds. edukacji lub osobę zastępującą Specjalistę  Nadleśnictwa Grodziec droga mailową lub telefonicznie na numer  wskazany przez Rezerwującego, w ciągu 2 dni roboczych od daty zgłoszenia rezerwacji. Tylko potwierdzenie rezerwacji dokonane przez pracownika Nadleśnictwa Grodziec  lub osobę zastępującą Specjalistę  jest równoznaczne z rezerwacją podanego terminu.
  3. Chata Grodziecka może być rezerwowana na każdy dzień tygodnia, z tym że od poniedziałku do piątku od godziny 8:00 do 20.00 pierwszeństwo mają szkoły, przedszkola i inne placówki dydaktyczne rezerwujące Chatę osobiście w ramach prowadzonych zajęć edukacyjnych  lub przebywające na Zielonych Szkołach (bez opłat).
  4. Rezerwacji należy dokonać minimum na 1 tydzień przed planowaną datą Wydarzenia.
  5. Bezkosztowe anulowanie rezerwacji i rezygnacja z zamówionych usług dodatkowych możliwe jest nie później niż na 3 dni robocze przed planowaną datą organizacji Imprezy.
  6. Rezygnacja musi zostać zgłoszona Specjaliście SL ds. edukacji lub osobie zastępującej specjalistę w Nadleśnictwie Grodziec drogą mailową lub telefonicznie na numer wskazany na stronie internetowej.
  7. W przypadku rezygnacji w terminie późniejszym niż wskazany w pkt 6, Nadleśnictwo Grodziec  ma prawo obciążyć  Rezerwującego częściowym kosztem rezerwacji (50% kosztów rezerwacji).
  8. Opłatę należy uiścić w dniu potwierdzenia rezerwacji  przez Specjalistę SL ds. edukacji lub osobę zastępującą Specjalistę. Opłaty można dokonać z wykorzystaniem terminalu płatniczego (płatność kartą) w Nadleśnictwie (w godzinach pracy Nadleśnictwa) lub u pracownika obsługi Ośrodka Edukacji Leśnej w godzinach otwarcia Ośrodka Edukacji Leśnej oraz przelewem na konto Nadleśnictwa wskazane w karcie rezerwacji.
  9. Opłatę za dodatkowe inne atrakcje  są uiszczane u osób organizujących takowe atrakcje.
  10. Za bezpieczeństwo uczestników odpowiedzialność prawną ponosi wyłącznie osoba wynajmująca obiekt - organizująca imprezę. Obowiązkiem tej osoby jest sprawdzanie przed imprezą Chaty Grodzieckiej pod względem bezpieczeństwa. Wszelkie uwagi powinny być natychmiast pisemnie przekazane Specjaliście SL ds. edukacji lub osobie zastępującej Specjalistę w  Nadleśnictwie Grodziec .
  11. Chatę Grodziecką należy opuścić do godziny 24:00 w dniu wynajmowania Chaty. W razie nie dostosowania się do godziny dozorca ma prawo nakazać opuszczenie terenu Ośrodka Edukacji Leśnej przez osoby wynajmujące Chatę.
  12. Specjalista SL ds. edukacji lub osoba uprawniona ma prawo sprawdzić liczbę uczestników biorących udział w imprezie.
  13. W przypadku większej liczby uczestników niż deklarowana w karcie zgłoszeniowej osoba wynajmująca jest zobowiązana uregulować  należną kwotę po wcześniejszym uzgodnieniu ze Specjalistą SL ds. edukacji.
  14. Za zniszczenia wynikłe podczas trwania imprezy odpowiada i ponosi odpowiedzialność (również materialną) osoba odpowiedzialna za grupę, która rezerwowała Chatę Grodziecką . Osoba ta przebywa cały czas z uczestnikami imprezy.
  15. Obowiązkiem uczestników jest odpowiednie zabezpieczenie pozostawionych rzeczy osobistych. Nadleśnictwo Grodziec  nie ponosi odpowiedzialności za straty wynikłe w tym zakresie.
  16. Obowiązkiem uczestników jest  pozostawienie porządku po organizowanej imprezie.
  17. Pracownik Nadleśnictwa ma prawo do odwołania wcześniejszych rezerwacji (nie związanych z edukacją) przez inne podmioty oraz zmian godzin funkcjonowania obiektu w przypadku kiedy Nadleśnictwo Grodziec  organizuje imprezy, zajęcia związane z prowadzeniem edukacji leśnej.
  18. W zakresie spraw nienormowanych niniejszym regulaminem decyzje podejmuje pracownik Nadleśnictwa w uzgodnieniu z nadleśniczym Nadleśnictwa Grodziec.

Asset Publisher Asset Publisher

Back

Społeczna odpowiedzialność Lasów Państwowych

Społeczna odpowiedzialność Lasów Państwowych

To, co czynimy dla lasu, czynimy także dla ludzi.

Oddajemy w Państwa ręce publikację, która pozwala spojrzeć na Lasy Państwowe z nieco innej perspektywy. Jest to perspektywa odpowiedzialności społecznej. Krajowe przepisy najogólniej definiują rolę naszej organizacji jako powołanej do prowadzenia gospodarki leśnej oraz gospodarki związanymi z nią nieruchomościami i ruchomościami. Te bardzo ogólne stwierdzenia odnoszą się w istocie do ¼ powierzchni kraju, która stanowi najcenniejszy depozyt polskiej przyrody. Lasy Państwowe zostały powołane niemal sto lat temu. Swój wkład w ich obecny kształt wniosło kilka pokoleń profesjonalistów. Tak jak zmieniały się w tym czasie oczekiwania społeczne, tak też ewoluowały Lasy Państwowe. Dziś, w Polsce XXI wieku, Lasy Państwowe prowadzą niezwykle szeroki zakres działań będący odzwierciedleniem współczesnych potrzeb i oczekiwań. Wyrazem odpowiedzialności społecznej jest wielofunkcyjny charakter gospodarki. Leśnik równoważy przyrodniczą, społeczną i gospodarczą funkcję lasów. To niełatwe i odpowiedzialne wyzwanie, któremu Lasy Państwowe potrafią skutecznie sprostać. Jesteśmy świadomi, jak ważna jest możliwość korzystania z lasów, toteż udostępniamy je, ale też nie zapominamy, że lasy są kluczową dla kraju ostoją różnorodności biologicznej. Każda z tych funkcji jest pochodną innych, każda
determinuje i wspiera następne. Ich rozdział byłby de facto osłabieniem każdej z nich. Gospodarka leśna realizowana przez Lasy Państwowe jest prospołeczna. Taki charakter ma planowanie, któremu towarzyszą konsultacje społeczne, a całość dokumentacji będącej podstawą działalności nadleśnictw jest udostępniana publicznie. Sama działalność nadleśnictw, charakter i skala zabiegów gospodarczych, dalekie od komercji, stawiają na pierwszym planie potrzeby lasu i ludzi. Prospołeczny wymiar ma system sprzedaży drewna, który jest gwarantem stabilności dla liczącego się na świecie sektora drzewnego. Działaniem na rzecz wszystkich Polaków jest edukacja i najnowsze narzędzia służące do informowania o lasach. Zdrowe lasy to zdrowy człowiek.To, co czynimy dla lasu, czynimy także dla ludzi. Dziś, kiedy mamy do czynienia z postępującymi zmianami klimatu, utrzymanie trwałości lasów i powiększanie ich obszaru jest jedną z najskuteczniejszych, najbardziej efektywnych odpowiedzi na klimatyczne
aberracje. A to przecież nasze zasadnicze działanie. O tym i innych zadaniach, które realizują Lasy Państwowe, dowiedzą się Państwo z raportu.