Web Content Display Web Content Display

Regulamin miejsc postoju

1. Regulamin miejsca postoju pojazdów określa warunki korzystania z miejsc postoju pojazdów zarządzanych przez Nadleśnictwo Grodziec.

2. Każda osoba korzystająca z miejsca postoju pojazdów wyraża zgodę na postanowienia niniejszego regulaminu i obowiązuje się do przestrzegania jego postanowień

3. Miejsce postoju dostępne jest we wszystkie dni w roku.

4. Miejsce postoju pojazdu nie jest strzeżone, dlatego ryzyko wynikające z uszkodzenia lub utraty pojazdu, jak również jego wyposażenia, a także z utraty przedmiotów pozostawionych w pojeździe, ponosi osoba korzystająca z miejsca postoju.

5. Pojazd może pozostawać na miejscu postoju wyłącznie w celu jego parkowania, w czasie nie dłuższym niż 8 godzin.

6. Podczas wykonywania pojazdem manewrów na terenie miejsca postoju należy zachować szczególną ostrożność i poruszać się z prędkością nie większą niż 10km/h, kierujący pojazdem zobowiązany jest do przestrzegania przepisów Prawa drogowego.

7. W przypadku kolizji lub wypadku, powstałych na terenie miejsca postoju, obowiązują zasady i przepisy Prawa drogowego.

8. Każda z osób korzystających z miejsca postoju zobowiązana jest do podporządkowania się poleceniom pracowników Służby Leśnej.

9. Osobom korzystającym z miejsca postoju zabrania się:

1) wykonywania jakichkolwiek czynności związanych z obsługą techniczną,

2) mycia, sprzątania, naprawy pojazdów,

3) zaśmiecania terenu,

4) wyrzucania odpadów domowych, komunalnych i innych do koszy służących na potrzeby miejsca postoju,

5) pozostawiania pojazdów w sposób utrudniający korzystanie innym użytkownikom, a także przy drogach pożarowych,

6) prowadzenia działalności usługowej lub handlowej bez stosownej zgody Nadleśniczego,

7) puszczanie zwierząt domowych luzem.

10. Zabrania się rozpalania ognisk i korzystania z otwartego ognia na terenie miejsca postoju.

11. Należy korzystać z wyposażenia miejsca postoju w sposób zgodny z ich przeznaczeniem.

12. Wszelkie uwagi i nieprawidłowości dotyczące miejsca postoju pojazdu proszę zgłaszać w biurze Nadleśnictwa Grodziec pod nr tel. 63 248 50 27 lub e-mail: grodziec@poznan.lasy.gov.pl.

Asset Publisher Asset Publisher

Back

#sprzątaMY III

#sprzątaMY III

Razem z przedszkolakami z Malanowa posprzątamy las w otoczeniu Ośrodka Edukacji Leśnej w Nadleśnictwie Grodziec.

Po raz trzeci sprzątamy z prezydentem


Lasy Państwowe rozpoczynają trzecią edycję akcji „SprzątaMy”. 15 czerwca ogólnopolskie sprzątanie lasów zainauguruje Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką. Para prezydencka i wolontariusze zbiorą śmieci z lasów na terenie Nadleśnictwa Skierniewice.

Śmieci w lasach to problem nie tylko estetyczny. Odpady na terenach leśnych to często pułapki dla drobnych zwierząt, szczególnie dla owadów. Wabią je resztki pokarmów i napoi. Lasy Państwowe wkładają ogromny wysiłek w usuwanie śmieci z lasów. Każdego roku ich uprzątnięcie kosztuje kilkanaście milionów złotych. W ostatnich latach na ten cel wydawane jest ok. 20 mln zł. Co roku z lasów wywozi się średnio 110 tys. m3 śmieci.
Akcja, w której bierze udział Prezydent przynosi wymierne efekty w postaci uprzątniętego terenu. - Przykład, jaki daje głowa państwa, to zachęta do tego, by samemu także zebrać napotkane w lesie odpady. I przede wszystkim, by nie traktować lasów jako wysypiska śmieci – mówi Józef Kubica, p.o. dyrektor generalny Lasów Państwowych.


Podczas pierwszej akcji w 2019 r. prezydent Andrzej Duda apelował, by o czystość lasów dbali wszyscy, którzy je odwiedzają: – Postarajmy się zostawić las co najmniej w takim stanie, w jakim go zastaliśmy. To znaczy: nie zostawiajmy nic; zabierzmy ze sobą wszystko, co do lasu przynieśliśmy – podkreślał.


W pierwszej akcji sprzątania wzięło udział ponad 43 tys. osób. Teraz do lasów również ruszą tysiące ochotników. Od 15 czerwca do końca roku szkolnego sprzątania lasów z udziałem lokalnych społeczności odbędą się we wszystkich 429 nadleśnictwach. 
Sprzątanie lasów nawiązywało do międzynarodowej inicjatywy „Sprzątania świata", którą zapoczątkowano w Australii w 1989 r., a w Polsce odbywa się od 1994 r. Niestety, mimo wielu apeli i nagłaśniania problemu wywożenie odpadów do lasów nadal trwa. Obok drobnych śmieci porzucanych podczas wycieczek do lasu czy grzybobrania, leśnicy znajdują dzikie wysypiska z odpadami budowlanymi, oponami czy sprzętem AGD.