Lasy nadleśnictwa

Nadleśnictwo Grodziec gospodaruje na terenie o pow. 25 tys. hektarów.Teren jest zróżnicowany.Zapraszamy do korzystania z walorów lasu

Polskie lasy

Poland is in the European lead, while concerning the area of all forests. They cover about 29,2 % of the country territory, and grow within the area of 9,1 million hectares. The overwhelming majority of the forests is state owned, of which almost 7,6 million hectares are managed by the State Forests National Forest Holding..

Mapy lasów

Interesujące miejsca znajdą Państwo również na mapie w administracji RDLP w Poznaniu.

PGL Lasy Państwowe

The State Forests National Forest Holding is the largest organisation in the European Union managing forests, which belong to the State Treasury and celebrating its 90 anniversary this year.

Asset Publisher Asset Publisher

Back

ŁABĘDŹ NA HACZYKU

ŁABĘDŹ NA HACZYKU

Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt, który działa przy Nadleśnictwie Grodziec, rokrocznie przyjmuje wiele zwierząt, które potrzebują pomocy. Niestety, zdarzają się też przypadki poranienia przez pozostawione przez ludzi przedmioty.

Tak też było niestety i w tym przypadku. Do naszego nadleśnictwa przywieziono łabędzia, który nadział się na wędkarski haczyk. Pak był ranny w okolicy dzioba, co uniemożliwiało mu normalne pobieranie pokarmu. Na szczęście z pomocą cierpiącemu zwierzęciu przybył życzliwy człowiek, który dostarczył je do naszego ośrodka. Tutaj pomoc nadeszła szybko i haczyk został usunięty przez weterynarza. Teraz nasz podopieczny dochodzi do siebie i zaczyna już przyjmować pokarm. Mamy nadzieję, ze szybko wróci do pełni sił i będzie mógł być z powrotem oddany naturze.

To niestety też kolejna lekcja dla nas – pokazuje w jaki sposób śmieci i inne pozostawione przez ludzi przedmioty mogą wpływać na naturalne środowisko. W tym przypadku, łabędzia uratował lokalny mieszkaniec , który na czas zareagował na krzywdę zwierzęcia. Jednak w ilu przypadkach taka pomoc nie nadejdzie na czas? Miejmy nadzieję, że takie przypadki będą pojawiać się coraz rzadziej, ale żeby tak się stało, wszyscy musimy zadbać o czystość i porządek w naszym sąsiedztwie, lesie oraz w okolicach zbiorników wodnych.