Asset Publisher Asset Publisher

Nagroda dla Ośrodka Edukacji Leśnej

Ośrodek Edukacji Leśnej w Nadleśnictwo Grodziec znalazł się w prestiżowym gronie sześciorga laureatów „Nagrody za działalność na rzecz rozwoju powiatu konińskiego”.

Już sama nominacja w dziedzinie "Sport i Turystyka" była dla nas ogromnym wyróżnieniem. Drogocenne statuetki wręczono podczas 24. Gali Powiatu Konińskiego w Konińskim Domu Kultury.

 

W laudacji napisano: "Ośrodek Edukacji Leśnej w Nadleśnictwie Grodziec – jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów turystycznych w powiecie konińskim. Poza realizacją misji, jaką jest edukacja ekologiczna społeczeństwa, stanowi jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc w naszym regionie. Do najbardziej znanych atrakcji ośrodka należą: drewniana wiata edukacyjna, zagroda wolnościowa dla zwierząt dzikich, izba edukacyjna czy ścieżka w koronach drzew. W ubiegłym roku ośrodek był miejscem organizacji wielu imprez turystycznych, głównie rajdów rowerowych. Sukcesem okazał się też, zainicjowany przez ośrodek w ubiegłym roku, konkurs EKO – Kamera kierowany do uczniów ze szkół powiatu konińskiego i miasta Konina."

 

Przyłączamy się do gratulacji dla pozostałych laureatów, którymi zostali: KRAMP Sp. z o.o. z Modły Królewskiej, Stowarzyszenie „Grupa Motocyklowa JOKER’S” z gminy Grodziec, Kapela Podwórkowa „Z Kopyta” z gminy Kazimierz Biskupi i Mażoretki Diamenciki z Sompolna z instruktorką Michaliną Janicką oraz badmintonistka Amelia Zielińska z gminy Sompolno.

Dziękujemy Kapitule Konkursowej, Zarządowi Powiatu Konińskiego z starostą Stanisławem Bielikiem za docenienie pracy zespołu Nadleśnictwa Grodziec dla promocji walorów naszego regionu.

Wyrazy szacunku i podziękowania dla Gminy Grodziec z wójtem Mariuszem Woźniakiem za nominowanie nas do tej zaszczytnej nagrody.

Szczególne gratulacje dla Wicemarszałka Krzysztofa Grabowskiego z Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego, który otrzymał odznakę tytułu honorowego „Zasłużony dla powiatu konińskiego”

„Uroczystość ta dedykowana jest ludziom, którzy dostrzegają potrzebę działania dla dobra powiatu, a ich pasja, zaangażowanie i praca stanowią doskonały przykład połączenia własnych zainteresowań i ambicji, z tym, co jest ważne dla samorządu i naszych mieszkańców. Podczas Gali mieliśmy przyjemność uhonorować symbolicznymi statuetkami sześcioro kolejnych wyróżnionych, których działalność i aktywność dowodzi prawdziwego wyczucia lokalnych zagadnień i problemów” – powiedział starosta Stanisław Bielik.

Dziękujemy!