Asset Publisher Asset Publisher

„Rolnik, leśnik i myśliwy – łączy nas natura” Jarociński Festiwal Kultury Łowieckiej Hubertus 2022

Tegoroczne obchody Ogólnopolskiego Hubertusa odbyły się w Jarocinie w parku miejskim k. Pałacu Radolińskich.

Na przybyłych gości czekały liczne atrakcje m.in. scena główna, a na niej liczne pokazy, koncerty i spotkania z przybyłymi gośćmi. W części ekspozycyjnej namiotów/jarmarków wystawcy zaprezentowali swoje wyroby spożywcze, odzież myśliwską oraz wytwory rękodzieła.

Nie zabrakło tam również Nadleśnictwa Grodziec. Lasy Państwowe zbudowały leśną osadę z kilku namiotów, a w niej  wiele atrakcji m.in. konkursy z nagrodami, zawody w rodzinnym piłowaniu drewna, sadzonki drzewek leśnych do własnego ogródka, trofea myśliwskie, plansze edukacyjne, warsztaty pirografii w drewnie oraz tworzenie „minilasu” na brzozowym krążku , prezentacja marki „Dobre z lasu” wraz z degustacją produktów mięsnych, warsztaty budowy ptasich domków i stołówek i wiele innych gdzie zorganizowano liczne konkursy z nagrodami oraz mini warsztaty.To były dwa dni wyjątkowych atrakcji.

Celem imprezy była integracja społeczeństwa z myśliwymi, leśnikami i rolnikami oraz prezentacja bogatego dorobku kultury łowieckiej, jak i bieżącej działalności Polskiego Związku Łowieckiego i Lasów Państwowych.