Certyfikaty Certyfikaty

Certyfikaty

Certyfikaty

Nadleśnictwo Grodziec posiada dwa certyfikaty FSC i PEFC

 

 

Certyfikat FSC ®oznacza, że lasy RDLP Poznań są zarządzane zgodnie z międzynarodowymi standardami ochrony środowiska, poszanowaniem wartości społecznych miejscowej ludności oraz jednoczesnym zachowaniem równowagi między zasadami ekonomicznego prowadzenia gospodarki leśnej a utrzymaniem trwałości ekosystemów leśnych.

FSC®  – Forest Stewardship Council ® to międzynarodowa organizacja promująca odpowiedzialne gospodarowanie zasobami leśnymi świata. Skupia ona właścicieli i zarządców lasów, organizacje społeczne i przyrodnicze, firmy przetwórstwa drzewnego i papierniczego, sieci handlowe i osoby prywatne dla których ważna jest odpowiedzialna gospodarka leśna.

Więcej o fsc na stronie https://ic.fsc.org/
 

Certyfikat nadawany jest na 5 lat, w czasie których przynajmniej corocznie jednostka certyfikująca sprawdza zgodność postępowania certyfikowanego ze standardami systemu FSC

W 2013 roku na terenie RDLP w Poznaniu miał miejsce audyt wznawiający, w efekcie którego otrzymaliśmy certyfikat  o numerze SGS-FM/COC-0004323. Certyfikat FSC o numerze SGS-FM/COC-004323  jest ważny od 10 kwietnia 2013 roku do 09 kwietnia 2018 roku.

"Jeżeli kupujemy produkty drewniane oznaczone certyfikatem FSC możemy mieć pewność, że pochodzą one z lasu zarządzanego zgodnie z dobrem przyrody i dobrem żyjących na jego terenie społeczności".PEFC Council - (Program Zatwierdzenia Systemów Certyfikacji Leśnej) jest niezależną, pozarządową organizacją non-profit, założoną w 1999 roku. Głównym celem jest promocja trwale zrównoważonej gospodarki leśnej przez certyfikację wykonywana przez jednostki niezależne.

"PEFC dostarcza mechanizm potwierdzający, że nabywcy drewna i wyrobów z papieru promują zrównoważoną gospodarkę leśną."

 

Tutaj można zapoznać się z dokumentacją PEFC http://www.pefc-polska.pl/o-pefc-../dokumenty
 

 


 


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

#sadziMy. I Ty posadź swoje drzewo

#sadziMy. I Ty posadź swoje drzewo

Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji i samemu posadź drzewko! Młode drzewka będzie można zdobyć zupełnie bezpłatnie we wszystkich nadleśnictwach w kraju. Leśnicy przygotowali co najmniej milion sadzonek.

 


Nadleśnictwo Grodziec również włączyło się w akcję #sadziMY. Przygotowaliśmy 2200 sadzonek dębów i świerków, które będzie można odebrać  w "Chacie Grodzieckiej" na terenie Ośrodka Edukacji Leśnej w Nadleśnictwie Grodziec w godzinach 9 - 15.Już 18 września, w ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMy, każdy może w siedzibie najbliższego nadleśnictwa lub miejscu wyznaczonym przez nadleśnictwo odebrać sadzonkę i posadzić ją na własnej działce! Tym samym drzewko będzie można później samodzielnie pielęgnować i podziwiać, jak z roku na rok rośnie. Leśnicy w całym kraju przygotowali blisko 1 000 000 młodych drzewek.

To już druga edycja akcji rozdawania bezpłatnych sadzonek - #sadziMY pod patronatem Prezydenta RP. W ubiegłym roku rozdaliśmy w Nadleśnictwie Grodziec kilkaset dębów, które mamy nadzieję rosną i przyczyniają sie do złagodzenia zmian klimatycznych oraz dają dużo satysfakcji osobom, które je posadziły.

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji! O szczegółach będziemy informować w najbliższych dniach na stronie www i FB Nadleśnictwa Grodziec.