Aktualności Aktualności

ŁABĘDŹ NA HACZYKU

Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt, który działa przy Nadleśnictwie Grodziec, rokrocznie przyjmuje wiele zwierząt, które potrzebują pomocy. Niestety, zdarzają się też przypadki poranienia przez pozostawione przez ludzi przedmioty.

Tak też było niestety i w tym przypadku. Do naszego nadleśnictwa przywieziono łabędzia, który nadział się na wędkarski haczyk. Pak był ranny w okolicy dzioba, co uniemożliwiało mu normalne pobieranie pokarmu. Na szczęście z pomocą cierpiącemu zwierzęciu przybył życzliwy człowiek, który dostarczył je do naszego ośrodka. Tutaj pomoc nadeszła szybko i haczyk został usunięty przez weterynarza. Teraz nasz podopieczny dochodzi do siebie i zaczyna już przyjmować pokarm. Mamy nadzieję, ze szybko wróci do pełni sił i będzie mógł być z powrotem oddany naturze.

To niestety też kolejna lekcja dla nas – pokazuje w jaki sposób śmieci i inne pozostawione przez ludzi przedmioty mogą wpływać na naturalne środowisko. W tym przypadku, łabędzia uratował lokalny mieszkaniec , który na czas zareagował na krzywdę zwierzęcia. Jednak w ilu przypadkach taka pomoc nie nadejdzie na czas? Miejmy nadzieję, że takie przypadki będą pojawiać się coraz rzadziej, ale żeby tak się stało, wszyscy musimy zadbać o czystość i porządek w naszym sąsiedztwie, lesie oraz w okolicach zbiorników wodnych.