Aktualności Aktualności

EKOKAMERY ROZDANE!

W miniony piątek (02.06.2023 r.) w Nadleśnictwie Grodziec odbyło się rozstrzygnięcie I edycji konkursu EKOKAMERA.

Konkurs, którego pomysłodawcą oraz głównym organizatorem było Nadleśnictwo Grodziec, skierowany był do dzieci i młodzieży z powiatu konińskiego i miał na celu propagowanie postaw ekologicznych. Niniejsza edycja nosiła tytuł „Klaps, kamera, akcja – nakręcona segregacja” i poświęcona była tematyce sortowania śmieci praz recyklingowi.

Uczniowie podeszli do zadania bardzo ambitnie, dzięki czemu na konkurs trafiło kilkadziesiąt prac ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

Zaproszeni goście zebrali się pod wiatą przy siedzibie nadleśnictwa, gdzie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie całego konkursu.

Na początku wyróżniono najmłodszych twórców prac konkursowych:

I miejsce i statuetkę drewnianej ekokamery przyznano Społecznej Szkole Podstawowowej im. Gen. E. Taczanowskiego w Biskupicach,

II miejsce przypadło Społecznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Lipicach

III miejsce w tej kategorii zajęła Szkoła Podstawowa im. Stanisława Ciesiołkiewicza w Anielewie

Potem nadeszła kolej na laureatów w kategorii klas VII i VIII szkoły podstawowej:

I miejsce i statuetka drewnianej ekokamery przypadły -   Szkole Podstawowej im. S. Wyspiańskiego w Kawnicach

II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. S. Ciesiołkiewicza w Anielewie

III miejsce w tej kategorii komisja konkursowa postanowiła przyznać młodym filmowcom ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Wąsoszach

Wreszcie wręczono nagrody najstarszym uczestnikom konkursu - uczniom szkół ponadpodstawowych:

I miejsce i statuetkę drewnianej ekokamery otrzymał Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie

II miejsce w tej kategorii wywalczyli uczniowie Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych im. Stanisława Staszica w Koninie

III miejsce i nagrody powędrowały do Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kleczewie

Ostatnim akcentem konkursowym było wyłonienie zwycięzcy Nagrody Publiczności. Dokonano tego, oceniając aplauz podczas odtwarzania filmów. Bezapelacyjnie zwyciężył w tej kategorii filmik przygotowany przez Społeczną Szkołę Podstawową im. M. Konopnickiej w Lipicach.

 

Po oficjalnym uhonorowaniu zwycięzców, wszyscy zgromadzeni mogli skorzystać z szerokiej oferty warsztatów ekologicznych oraz słodkiego i wytrawnego poczęstunku. Entuzjazm dzieci oraz młodzieży podczas całego wydarzenia upewnia nas w przekonaniu, że kolejne edycje EKOKAMERY będą się cieszyły tylko rosnącą popularnością.